Mariano Spiezia: „Naše tělo je naše planeta“

13.04.2020

"Nemůžeme znečišťovat Zemi, aniž bychom si uvědomili, že zároveň znečišťujeme své vlastní životy," říká v rozhovoru tvůrce 100% bio kosmetiky Inlight, MUDr. Mariano Spiezia. Lékař, homeopat, moderní alchymista, nevšední osobnost a především člověk, který si okamžitě získá vaši plnou pozornost i sympatie. 

Proč se vlastně lékař rozhodne vytvořit vlastní kosmetickou péči o pleť?

Během mnoha let studií a praxe v oblasti homeopatie, klinické fytoterapie i jako lékař a chirurg jsem zkoumal funkce lidského těla z různých úhlů. Kůže navíc hraje zcela zásadní roli v detoxikačním procesu, i z toho důvodu je pro lidské zdraví velmi důležitá.

Díky čemu má Inlight takovou účinnost?

Síla bio kosmetiky Inlight spočívá především ve výjimečné účinnosti jednotlivých ingrediencí a jejich synergii. Vše vychází z výsledků mého odborného lékařského výzkumu. Klíčová je také pečlivá ruční výroba a speciální postup, kterým vzniká blahodárný základ všech našich výrobků - koncentrovaný výtažek získávaný z pečlivě vybraných 100% bio bylin, květin a kořenů macerovaných v těch nejkvalitnějších za studena lisovaných bio rostlinných olejích. Základem naší filozofie je ale především dostatek času. I z toho důvodu necháváme bohatou směs bylin a olejů odpočívat ve speciálních nádobách po dobu několika týdnů, kdy na ni zároveň působí sluneční a měsíční svit, drahé kameny a alchymistické symboly. Během tohoto období se ze směsi uvolňují blahodárné látky - právě díky tomuto speciálnímu postupu jsou všechny naše produkty velmi bohaté například na betakaroten, antioxidanty a chlorofyl.

"Výroba probíhá z koncentrovaného výtažku získávaného z pečlivě vybraných 100% bio bylin, květin a kořenů macerovaných v těch nejkvalitnějších za studena lisovaných bio rostlinných olejích."

Mnozí zákazníci se při prvním setkání s kosmetikou Inlight ptají, proč v ní chybí voda.

Proč ředit přírodu? Ve všech starodávných tradicích byly oleje používány k ochraně
a vyživování pokožky především pro jejich podobnost s kožním mazem, který pleť chrání před vnějšími negativními vlivy. Balzámy a oleje tak lidské pokožce sedí po všech stránkách a ona je snadno vstřebává spolu se všemi prospěšnými látkami. Do kosmetiky na vodní bázi je navíc nezbytné přidávat syntetické konzervanty, což je zcela v rozporu s naší filozofií.

Z jakého důvodu je pro vás tak zásadní 100% bio kvalita všech výrobků?
V konvenčním způsobu zemědělství se používají stovky chemických látek, které na plodinách následně zůstávají, přecházejí do našeho eko systému a zanechávají v životním prostředí i na našem zdraví nežádoucí stopy. Toto znečištění se může negativně projevit až po letech, pak už ale může být pozdě na to, s tím cokoli dělat. Používání certifikovaných bio potravin, bio kosmetiky a bio oblečení pomáhá chránit naši budoucnost a současně prospívá našemu zdraví i životu na Zemi. Naše tělo je naše planeta. Nemůžeme znečišťovat Zemi, aniž bychom si uvědomili, že tak znečišťujeme i vlastní životy. To, jak škodíme přírodě, se nám dříve nebo později vrátí

Výhody značky Inlight v kostce
+ Nejčistší značka na trhu - 100 % bio složek, 0 % syntetických látek.

+ Certifikováno britskou společností Organic Soil Association, která má velmi přísné standardy kontrolující původ ingrediencí, způsob zpracování, uchování a balení produktů.

+ Udržitelná značka, jež aktivně usiluje o to, aby všechny kroky výroby byly maximálně ekologické.

+ Mimořádná účinnost a okamžité výsledky - kosmetika Inlight je plná bylin a olejů tradičně používaných v boji s akné, pigmentovými skvrnami a předčasnými vráskami.

+ Spojení moderní vědy & alchymie - výrobní postupy vycházejí ze způsobu, jakým pracovali staří alchymisté.

+ Problémy řeší několika cestami - nepůsobí na pleť pouze lokálně, díky speciálně sestaveným vonným kompozicím pracuje s naším tělem a psychikou také na úrovni aromaterapie. Je plně v souladu
s principy homeopatické léčby.

+ "Slow beauty" - produkty vznikají pomalu a za mimořádných podmínek. Bylinné maceráty jsou nejprve nabíjeny měsíčním svitem, drahokamy, energetickými pyramidami a alchymistickými znaky. Ty posléze zdobí také jednotlivé flakonky.

+ "Cruelty free" - ingredience ani produkty nejsou testovány na zvířatech..